Barefoot avalynės nauda sveikatai

Ar žinote, kaip įprasti batai gali paveikti jūsų sveikatą? Ilgalaikis tokių batų naudojimas gali sukelti daugybę negalavimų, pradedant pėdų nuovargiu, pirštų deformacijomis, nugaros skausmais, baigiant galvos skausmais. Sveikas natūralus judėjimas prasideda nuo Jūsų pėdų.  Barefoot avalynė padeda akurti pojūtį lyg  vaikščiojant basomis – didėja pėdos raumenų, sausgyslių ir raiščių stiprumas, kuris prarandamas dėvint įprastus batus.

Mes nesakome, kad turėtumėte visiškai atsisakyti įprastų batų. Tačiau naudingiausia Jums būtų jų nenaudoti per dažnai; verčiau rinkitės Basa Pėda barefoot siūlomą avalynę savo kasdieniam naudojimui, nes ji imituoja natūraliausią mūsų pėdos būseną – buvimą basomis.

Kuo barefoot avalynė skiriasi nuo tradicinės avalynės formos?

  1. Barefoot avalynė turi lanksčius ir itin plonus padus, kurie leidžia jūsų kojoms natūraliai judėti ir lankstytis.
  2.  Barefoot avalynė turi plačią priekinę bato dalį (angl. „wide toe box”), kuri leidžia kojų pirštams laisvai judėti ir nesukti jų, kaip tai daro tradiciniai batai. Tai garantuoja komfortą net ir visą dieną avint avalynę.
  3.  Barefoot avalynės padas yra vienodo aukščio (angl. „zero drop”), t.y. pado aukštis nuo kulno iki pirštų galų nė kiek nesiskiria. Tokio tipo avalynė  turi daug privalumų, tokių kaip geresnis kulkšnies mobilumas, geresnė pusiausvyra ir laikysena. Lygus padas nuleidžia kulnus į natūralią padėtį – tai leidžia išvengti ilgalaikio žalingo blauzdos raumenų sutrumpėjimo, tuo pačiu sukuriant glaudesnį ryšį su pagrindu, ant kurio vaikštome. Jausmai nėra tokie aštrūs kaip vaikštant basomis, bet avalynė leidžia pajausti netolygumus:  signalai iš pėdų keliauja į galvos smegenis, ten yra aktyvuojamos reikalingos sausgyslės ir raumenys.
  4. Lengva  barefoot avalynės konstrukcija apsaugo nuo pėdų nuovargio net ir po visos dienos naudojimo, o plokščio pado dizainas sustiprina pėdą.

Paprasčiausias pėdos judesys gali turėti įtakos kitiems kūno sąnariams. Jei nepakankamai dėmesio skirsime batų pasirinkimui ir kankinsime kojas mažais, aptemptais ir nepatogiais batais, tai natūraliai atsispindės kitose mūsų kūno funkcijose. Ilgalaikis pėdų perkrovimas netinkama ir nekokybiška avalyne taip pat gali sukelti artritą ir kelio skausmus.

Ar netinkami batai gali sukelti nugaros skausmus?

Tai gali skambėti neįtikėtinai, bet taip, netinkami batai gali sukelti nugaros skausmus. Kojos ir pėdos vaidina esminį vaidmenį užtikrinant pusiausvyrą ir sklandų judėjimą. Kojos nustato kryptį, o kūnas seka. Kai vienas sąnarys juda, jis veikia kitus sąnarius; Tai vadinama kinetine grandine. Todėl net nedidelis mūsų kojų judesys turi įtakos kitiems sąnariams.  Gyvendami savo gyvenimą nesuvokiame, kokį poveikį mūsų organizmui daro prasta avalynė, kol nepatiriame pėdų skausmo dėl siaurų, standžių ir kartais aukštakulnių batų. Tačiau nedideli pažeidimai vis tiek lieka nepastebėti, kol neatsiranda kitų negalavimų, tokių kaip nugaros skausmas, kelio skausmas.

Base Pėda Barefoot  avalynės nauda sveikatai:

  • Sustiprėję pėdų raumenys ir sveikos kojos.
  • Apsaugo nuo pėdų nuovargio.
  • Padeda pašalinti skausmą.
  • Psichinė gerovė ir džiaugsmas.
  • Patobulintas kojų jutiminis grįžtamasis ryšys.
  • Patobulinta pusiausvyra ir laikysena.
Jei jums patinka lietuviškas šeimos verslas, prekiaujantis 100% europietiškais barefoot avalynės prekės ženklais, kviečiame įsigyti barefoot avalynę iš Basa Pėfa Barefoot. Leiskite savo kojoms mėgautis laisve!
Pirkinių krepšelis