Avalynės priežiūra

1. Apsiaudami ir nusiaudami batus, patikrinkite, ar gerai atrišote batraiščius. Šis paprastas veiksmas padės išlaikyti batviršio ir užkulnio standumą, jų neužlenkti ir neištempti.
2. Tam, kad nesugadintumėte avalynės, audamiesi batus, naudokite batų šaukštą. 
3. Saugokite, kad batai neperšlaptų ir kad kojos juose neprakaituotų. Net ir tinkamai prižiūrima avalynė gali peršlapti nuo lietaus ar tirpstančio sniego, todėl tokiomis oro sąlygomis geriausiai tinka batai pažymėti „Waterproof“ ženklu. Jeigu avalynė peršlapo, džiovinkite ją kambario temperatūroje, atokiau nuo šilumos šaltinių. Nepamirškite, kad jeigu avalynė buvo avima netinkamomis sąlygomis, pardavėjas neatsako už defektus, atsiradusius dėl išorinių veiksnių.
4. Jei pasirinkote odinę avalynę be pamušalo arba su natūraliu dažytu pamušalu, ji gali dažyti. Tai natūralus ir laikinas procesas. Batai su sintetiniu pamušalu nedažo.
5. Atkreipkite dėmesį į batų ir tinkamai prižiūrėkite vidpadžius. 
6. Avalynę avėkite pagal paskirtį, pavyzdžiui, buitinę avalynę avėkite uždarose ir sausose patalpose, o sportinę šiam tikslui skirtose vietose, turinčiose atitinkamą dangą.
7. Waterproof ir/arba Water Resistant ženklais pažymėta avalynė turi būti reguliariai impregnuojama. Tokiu būdu ji išlaikys atsparumą vandeniui, kurį garantuoja panaudoti technologiniai sprendimai.

Impregnuojate? Pasitikrinkite, ar neklystate!

Avalynės būklė itin priklauso nuo tinkamos priežiūros. Ją verta pradėti iš karto. Naujus batus dar prieš jų avėjimą rekomenduojame kruopščiai impregnuoti. Šiuo tikslu kiekvieną batą ištepkite lygiu jo odos tipui ar kitai medžiagai pritaikytu impregnuojančiojo produkto sluoksniu. Prieš impregnavimą patikrinkite, ar avalynė nėra šlapia ar drėgna. Impregnavimas turi būti periodiškai kartojamas. Jį taip pat reikia atlikti po kiekvieno batų valymo šlapia ar drėgna šluoste. Neblizginkite drėgnų batų. Taip pat per daug jų nepurkškite.

Nepamirškite, kad laikui bėgant dėl mechaninio ar atmosferos veiksnių poveikio impregnantas yra dalinai nuvalomas. Tai natūralus, nuo batų kokybės nepriklausantis procesas, dėl kurio neišvengiamai pablogėja avalynės savybės. Nepaisant to, verta pasistengti, kad mūsų batus saugančios priemonės būtų geriausios kokybės. Jose turi būti tinkamas kiekis kruopščiai parinktų riebalinių medžiagų ir aliejų, kurie kartu su atitinkamais dažais atnaujins Jūsų batus. Batų valymo būdas ir naudojamos priemonės priklauso nuo avalynės gamybai panaudotų medžiagų ar odos tipo.

Efektyvūs avalynės priežiūros būdai

Panašiai kaip visos natūralios medžiagos, oda neturi lygios spalvos ir struktūros visame paviršiuje. Galimi spalvos ar tekstūros skirtumai, atsiradę dėl natūralių odos savybių.

Lygios odos batviršis
Nešvarumus visada valykite švariame vandenyje sudrėkinta kempine arba audinio skiaute. Nuvalytus batus džiovinkite kambario temperatūroje. Tuomet užtepkite nedidelį specialiai šiai medžiagai skirto batų tepalo ar kremo kiekį ir padenkite juo visą paviršių. Kuomet tepalas ar kremas išdžius, nublizginkite batus minkšto audinio skiaute. Savaiminio blizgesio batų tepalą naudokite atsargiai, kadangi jis gali sugadinti batų paviršių.

Nubuko arba veliūro batviršis 
Nešvarumus valykite specialiai šiam tikslui skirtu guminiu arba mišrių šerių šepetėliu. Norėdami atgaivinti spalvą, avalynę išpurkškite specialia dažančiąja priemone. Saugodami rudens–žiemos sezono avalynę nuo permirkimo, išpurkškite ją specialia impregnuojančiąja priemone. Nenaudokite batų tepalo ar kremų, kadangi negalėsite pašalinti riebalinių dėmių.

Nelygios odos batviršis (ang. pull-up crazy horse)
Nešvarumus valykite drėgnu skudurėliu arba kempine. Džiovinkite kambario temperatūroje, o po to nupurkškite tokios avalynės priežiūrai skirta priemone.

Lakuotos dirbtinės odos batviršis 
Nešvarumus valykite vandenyje sudrėkinta audinio skiaute arba kempine ir išdžiovinkite kambario temperatūroje. Po to naudokite sintetinei odai skirtą bespalvį kremą arba purškiamą priemonę.

Medžiaginis batviršis 
Nešvarumus valykite kempine, sudrėkinta vandenyje su švelniu, avalynės valymui skirtu plovikliu.

Neperšlampanti avalynė
Avalynę su vandeniui atsparia membrana valykite drėgna šluoste. Gerai išdžiovintą ir geriausiai pašildytą batų paviršių nupurkškite tokios avalynės priežiūrai skirta priemone. Jei neperšlampanti avalynė yra pagaminta iš specialiai impregnuotos odos, naudokite šio tipo odai skirtą vašką ar impregnuojančiąją priemonę. Viršutinė medžiaga gali šiek tiek pakeisti atspalvį, tačiau tai nelaikoma jos defektu.

Odinis padas
Nešvarumus nuo aavlynės valykite šiek tiek drėgna audinio skiaute, išdžiovinkite kambario temperatūroje. Tuomet pado ir kulno kraštus padenkite bespalviu batų tepalu. Palaukite ir nublizginkite. Saugokite batus nuo per stipraus peršlapimo, kadangi tokiu atveju pado sluoksniai gali atsiskirti arba jis gali atsiklijuoti. Sušlapusius batus išdžiovinkite kambario temperatūroje.

Kaučiuko padas su odiniais elementais 
Purvą valykite drėgnu skudurėliu. Tokią avalynę ypatingai saugokite nuo peršlapimo. Jeigu batai peršlapo, išdžiovinkite juos kambario temperatūroje.

 

Pirkinių krepšelis