Kodėl barefoot avalynė yra tinkamiausia Jūsų vaikams?

Daugelis tėvų supranta, kad vaikai neturėtų avėti aukštakulnių, tačiau kaip yra su įprasta mums avalyne – basutėmis ar sportbačiais? Daugelis ekspertų šiuo metu teigia, kad geriausia avalynė vaikams yra jokia, t.y. geriausia vaikščioti basa peda. Žinoma, tai yra sunkiai įgyvendinama – tačiau visgi sprendimas yra.  Kviečiame susipažinti su barefoot avalynės teikiama nauda Jūsų vaikams. 

Tracy Byrne, podologė, besispecializuojanti podopediatrijoje, mano, kad batų avėjimas per jauname amžiuje gali trukdyti vaiko vaikščiojimui ir smegenų vystymuisi. „Vaikščiodami basi mažyliai rečiau nuleidžia galvą žemyn“, – sako ji. „Grįžtamasis ryšys, kurį jie gauna vaikščiodami basi, reiškia, kad jiems mažiau reikia žiūrėti žemyn. Dėl šių priežasčių jiems pavyksta geriau išlaikyti balansą ir nepargriūti.  Vaikščiojimas basomis pėdomis lavina pėdos raumenis ir raiščius, didina pėdos lanko stiprumą, gerina propriocepciją (mūsų suvokimą, kur esame mus supančios erdvės atžvilgiu) ir prisideda prie geros laikysenos.

„Mes manome, kad tai, kaip nuolat gyvename su batais, yra įprasta ir natūralu“, – sako sveikos gyvensenos mokytojas John Woodward, barefoot avalynę dėvintis nuo 1995 metų. „Tačiau tai nėra natūralu. Žinoma, mes šiuo metu gyvename kitoje aplinkoje ir nesame medžiotojai-rinkėjai. Mūsų miesto aplinka kupina „nenatūralių” pavojų. Vertėtų prisiminti, jog istoriškai avalynė buvo sukurta tam, kad apsaugotų pėdų padus tik tam tikrais momentais. Tai buvo laikinas apavas“.

2007 m. podologijos žurnale „The Foot“ paskelbti tyrimai rodo, kad struktūriniai ir funkciniai pokyčiai gali atsirasti dėl to, kad pėda turi prisitaikyti prie batų formos ir susiaurėjimo, o ne natūraliai vystytis. Ir kuo jaunesnė pėda, tuo didesnė žala. Kūdikių pėda nėra miniatiūrinė suaugusiojo pėdos versija, kadangi joje nėra kaulų. Kūdikių pėda susideda iš kremzlių masės, kuri laikui bėgant sukaulėja ir tampa 28 kaulais, esančiais suaugusio žmogaus pėdoje. Šis procesas vyksta iki vėlyvos paauglystės, todėl labai svarbu, kad avalynė būtų tinkamai parinkta.

Dauguma vaikiškų batų yra per kieti, per standūs, be lankstumo ties padu ir per daug pakeltu kulnu. Tokia įprasta avalynė apsunkina mažųjų vaikščiojimą ir koreguoja jų balansą. 

Podiatras Mike O’Neill yra įsitikinęs, kad per daug tėvų šiais laikais pirdami avalynę vaikams labiau vertina dizainą, madą nei ergonomiškumą. Vis dėl to, atsakomybę turėtų iš dalies prisiimti ir batų gamintojai – matydami mums įprastus vaikų batus parduotuvės lentynoje tėvai nė nesusimąsto, kad ši avalynė gali žaloti vaikų pėdos vystymąsi.  „Vertinant funkcionalumą, batai nėra būtini,” – teigia Mike O’Neill ir pabrėžia, jog tikėtina, jog avint avalynę yra daugiau trūkimų nei pranašumų, pvz. pedos neformacija dėl netinkamo avalynės dydžio, įaugę nagai ar pėdos grybelis. 

Įvertinus tai, kad visuomenė šiuo metu gyvena gana nešvarioje aplinkoje, avėti avalynė vis dėl to reikia siekiant išlaikyti tinkamą higieną. Tuomet visi mes turime pasirinkimą – avėti ne itin tinkamą avalynę ar barefoot batus, kurie Jūsų pėdai leis mėgautis laisve.  Mūsų elektroninėje parduotuvėje galite įsigyti įvarių modelių ir dydžio Europoje pagamintos barefoot avalynės. Platus gamintojų pasirinkimas – Be Lenka, Barebarics, 3F, Froddo, Magical Shoes, Bungaard leis išsirinkti visiems. 

Vis dėl to nepamirškite vaikams yra itin naudinga vaikščioti basa pėda arba dėvint barefoot avalynę. Tai padės tinkamai formuotis vaikų pėdų ir kojų raumenims, suteiks galimybę odai kvėpuoti, o žemės po kojomis jutimas padės išmokti vaikščioti.

Pirkinių krepšelis